طبق قانون باید سه تیم حذف می‌شدند/ نباید تحت فشار تیم اضافه شود

رئیس سازمان لیگ والیبال درباره سقوط تیم شهرداری ارومیه به دسته یک گفت: متاسفانه تحت فشار و توصیه بر خلاف آئین نامه تعداد تیم ها را افزایش می دهند.

 

رقابت های لیگ برتر والیبال همچون سال گذشته با حواشی پیرامونش استارت زده می شود. تیم والیبال شهرداری ارومیه در حالی که با مصطفی کارخانه برای هدایت این تیم قرارداد منعقد کرده و همچنین سیدمحمد موسوی را نیز در اختیار گرفته حال با خطر سقوط به دسته یک مواجه شده است.

منوچهر پورحسن در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره وضعیت تیم شهرداری ارومیه و خطر سقوطش به دسته یک گفت: از سال ۸۸ تا به امروز در آیین نامه سازمان لیگ ذکر شده است دو تیم به دسته یک سقوط و دو تیم به لیگ برتر صعود خواهند داشت و این برای رقابت هایی که با ۱۲ تیم برگزار می شود صدق می کند ولی ما بعضاً شاهد بودیم که تحت فشارها و توصیه هایی که صورت می گیرد بر تعداد تیم ها اضافه می شود.

رئیس سازمان لیگ در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا سازمان لیگ تحت فشار و توصیه بر افزایش تیم ها رضایت می دهد، تاکید کرد: این سوال را باید از کسانی بپرسید که چنین شرایطی را پذیرفته اند، ما نباید اصل کار را زیر سوال ببریم حال که این اتفاق افتاده باید برای سال ۹۸ طبق قانون پیش برویم حتی اگر سال گذشته با ۱۵ تیم رقابت ها برگزار می شد امسال باید ۵ تیم را حذف می کردیم.

او ادامه داد: البته ما نباید نفرات قبلی را مقصر بدانیم در هر حال رئیس فدراسیون هر درخواستی داشته باشد باید یا حرف رئیس را گوش کرد و یا آن کار را رها کرد و رفت. تمام این کارها باعث بی نظمی در مسابقات می شود. طبق آیین نامه تیم های شهرداری ارومیه، درنا و عقاب سه تیم آخر جدول رده بندی بوده اند که باید به دسته یک سقوط کنند و دو تیم سپاهان و مریوان از دسته یک به لیگ برتر صعود داشته باشند. تا پانزدهم مهلت داده ایم و در صورت مشخص شدن تیم ها آن زمان باید دید که وایلد کارت از سوی رئیس فدراسیون به چه تیم هایی تعلق خواهد گرفت.

پورحسن در ادامه گفت: یکی دیگر از تصمیمات اشتباهی که در مسابقات لیگ صورت می گیرد این است که به عنوان مثال تیمی تحت عنوان درنا برای تقویت بازیکنان ملی پوش نوجوان در مسابقات حاضر می شود اما در کنار آنها بازیکنان جوانتر نیز حضور دارند اگر هدف آماده سازی تیم نوجوانان است باید همان رده سنی در لیگ حضور داشته و قید برد و باخت زده شود تا اینگونه نظم مسابقات ریخته نشود.