رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران؛سنجش بینایی کودکان را جدی بگیرید

بیست و دومین کنگره سراسری اپتومتری ایران از صبح چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ به مدت سه روز در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.

علی میرزاجانی رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران، با اشاره به برگزاری بیست و دومین کنگره سراسری اپتومتری ایران، گفت: هدف از برگزاری این کنگره، به روز رسانی معلومات و تبادل تجربیات همکاران اپتومتریست سراسر کشور است.

وی با اشاره به نقش اپتومتریست ها در مراقبت از سلامت بینایی افراد جامعه، افزود: سنجش بینایی کودکان، یکی از نکات حائز اهمیت است که والدین می بایست به آن توجه داشته باشند و سلامت چشم های فرزند خود را قبل از ورود به مدرسه، مورد سنجش قرار دهند.

میرزاجانی با عنوان این مطلب که کودکان تا سه سالگی و بعد از سه سالگی تا ۶ سالگی، می بایست مورد سنجش بینایی قرار بگیرند، ادامه داد: سنجش بینایی در سن کودکی بسیار حائز اهمیت است و می بایست توسط اپتومتریست یا چشم پزشک مورد معاینه قرار بگیرد.

در همین حال، عباس عظیمی رئیس بیست و دومین کنگره انجمن علمی اپتومتری ایران، با عنوان این مطلب که ۴۷ درصد موارد نابینایی ناشی از آب مروارید است، گفت: ۱۳ درصد موارد بروز نابینایی ناشی از مسائل ژنتیکی و ازدواج های فامیلی است.

وی با اعلام اینکه ۸۰ درصد اختلالات منجر به نابینایی و کم بینایی قابل پیشگیری است، افزود: بررسی ها نشان داده است که نابینایی و کم بینایی پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و انسانی عمیقی دارد.

استاد اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با عنوان این مطلب که در دنیا هر یک دقیقه یک کودک نابینا می شود، به وظایف اپتومتریست ها و چشم پزشکان اشاره کرد و افزود: در مورد مسائل چشم و بینایی هم چشم پزشکان و هم اپتومتریست ها که کار مراقبت های چشمی را انجام می دهند می توانند به وزارت بهداشت کمک کنند.

بیست و دومین کنگره انجمن علمی اپتومتری ایران از ۲۳ تا ۲۵ مرداد ۹۸ در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.