انصاریفرد عنوان کرد:تاج فشار آورد تا ساکت بیاید/ چطور وقت می‌کند به این همه کار برسد؟

رئیس مستعفی سازمان لیگ فوتسال با بیان اینکه از سوی محمدرضا ساکت تحت فشار قرار گرفته بود، گفت: ۱۵ تیرماه به آقای تاج گفته بودم نیازی به حضور ساکت در کمیته فنی نیست.

محمدحسن انصاریفرد درباره استعفایش از ریاست سازمان لیگ فوتسال و ریاست کمیته فنی فوتسال گفت: روز اولی که برای ریاست کمیته فنی و توسعه فوتسال دعوت شدم، ۲۲ دی ماه سال گذشته بود. خیلی ها گفتند این پست ویژه ای نیست ولی گفتم که دوست دارم در این رشته کار کنم چون در فوتسال تخصص دارم. صحبت های خیلی خوبی با آقای تاج داشتیم. هفت نفر از بهترین متخصصان این رشته را به تاج معرفی کردم تا آنها را به کمیته فنی بیاورد.

رئیس مستعفی کمیته فنی و سازمان لیگ فوتسال ادامه داد: یک گروه متخصص را معرفی کردیم و بلافاصله احکامشان زده شد و کارمان را شروع کردیم. حدود ۹ جلسه خوب با چالش های فنی زیادی داشتیم. آقای شکوری دبیر کل فدراسیون می گفت این کمیته فنی چقدر پویا است.

انصاریفرد درباره دلایل استعفایش تاکید کرد: آقای کفاشیان که بازنشسته شد، ریاست سازمان لیگ فوتسال به بنده پیشنهاد شد. آقای تاج از همان موقع اصرار داشت کل فوتسال یک سازمان شود؛ یعنی کمیته فنی، کمیته فوتسال و سازمان لیگ «یک کاسه» شود و بنده رئیس سازمان فوتسال شوم. سه جلسه برگزار شد و بی نتیجه ماند؛ البته من هم اصراری نداشتم. خوشبختانه لیگ فوتسال به خوبی برگزار می شود. شاید سال های گذشته جنجال های زیادی بود ولی مدیران باشگاه ها و بازیکنان نهایت همکاری را با ما داشتند.

وی یادآور شد: در جلساتی که با آقای تاج داشتم، گفتند آقای ساکت را به کمیته فنی بیاورید. بنده گفتم کمیته فنی ما از افراد متخصص برخوردار است و برایم حاشیه می شود و به صلاح نیست. فردای آن روز به آقای تاج پیام دادم که چون کمیته فنی ما کارآمد است و بنده تجربه زیادی در فوتسال دارم، به صلاح مجموعه فوتسال و بنده نمی دانم به کمیته فنی بیاید.

انصاریفرد که در برنامه «سلام صبح بخیر» حاضر شده بود، ادامه داد: خود افراد کمیته فنی هم می گفتند تا ما هستیم ضرورتی به حضور ساکت نیست و اگر وی بیاید قطع همکاری می کنم. این پیام را ۱۵ تیر برای آقای تاج فرستادم. تاج پیام را خواند ولی جواب نداد. اخیرا شنیدم آقای تاج این طرح را به هیات رئیسه برده است. روال قانونی کمیته ها اینطور است که اگر کسی بخواهد به کمیته ها اضافه شود، رئیس آن کمیته پیشنهاد می دهد. اینکه طرح را به هیات رئیسه ببرند درست نیست و من هم آنرا قبول نکردم.

رئیس مستعفی کمیته فنی و سازمان لیگ فوتسال در خصوص دلیل اصرار تاج برای حضور ساکت در کمیته فنی، گفت: دلایل خاصی دارد که نمی خواهم آن را بشکافم. دوست داشتم کارم را ادامه بدهم. مجموعه یکدلی داشتیم.

انصاریفرد در پاسخ به این سئوال که آیا ممکن است مهدی تاج به خاطر عدم اعتماد به شما تصمیم به حضور ساکت کرده است؟ تاکید کرد: فکر نمی کنم اینطور باشد. روز اول این صحبت ها نبود. دیشب هم مهدی تاج تماس گرفت و گفت چرا این کار را کردید. آقای تاج گفت ساکت در سازمان تیم های ملی هم حضور دارد و هدفمان این است که بتوانیم اردوهای تیم ملی را به خوبی برگزار کنیم و هماهنگی باشد در حالی که به نظرم این را می شد در فضاهای دیگری کار کرد.

وی درباره اینکه قرار بود ساکت در کمیته فنی زیرمجموعه اش باشد، یادآور شد: بحث این است که بدون اینکه با من صحبت شود، آقای ساکت به کمیته فنی بیاید. من مقابل اجبار ایستادگی کردم و این را به صلاح فوتسال نمی دانستم. تصمیم من تصمیم درستی بود و انعکاسش در جامعه مشخص است.

رئیس مستعفی کمیته فنی فوتسال در خصوص اینکه در بیانیه اش اعلام کرده بود حضور ساکت باعث تضعیف فدراسیون فوتبال می شود، اظهار کرد: اعتقاد دارم وقتی یک مجموعه در فدراسیون فوتبال سالم و بی حاشیه کار می کند، باید مدیریتش تقویت شود.

انصاریفرد در پاسخ به این سئوال که چه کسانی علیه شما کارشکنی می کردند؟ گفت: نمی خواهم اسم ببرم. بعد از پیامی که به تاج دادم، فشارها روی من بیشتر شد. بخصوص کارهایی که از دبیر کل ارجاع می شد. افرادی که خط می دادند تا عرصه را تنگ کنند.

وی در ادامه بدون نام بردن از ساکت از مسئولیت های زیاد او انتقاد کرد و یادآور شد: جبهه ای در فدراسیون علیه من و فوتسال بود. فوتسال جایی بود که داشت مستقل کار می کرد و از زیر سلطه یکسری افراد که ماموریت های زیادی در فوتبال دارند، خارج بود. تاج چه فکری می کند که این همه کار را بر دوش یک نفر می گذارد که می شود با سند ثابت کرد در تمام تیم هایی که بوده، ناموفق بوده است. اصراری که ایشان باید باشد، برایم نامشخص است ولی زیر بارش نرفتم.

رئیس مستعفی کمیته فنی فوتسال گفت: کسی که سرپرست تیم بزرگسالان و رئیس سازمان تیم های ملی است و مسئولیت های زیادی دارد، چطور وقت می کند به کارهایش برسد. آن وقت می خواهند در فوتسال هم دخالت کنند. این برایم قابل قبول نیست.

انصاریفرد در پایان گفت: از تمام اهالی فوتسال حلالیت می طلبم. من برای دفاع از خودم و فوتسال این کار را کردم. فوتسال نباید دست غیر فوتسالی ها باشد.