سید حسن نصرالله:اسرائیل باید بداند که آسمان لبنان به روی پهپادهایش باز نیست

دبیرکل حزب الله لبنان شنبه شب در سخنرانی خود بمناسبت ماه محرم الحرام، پیرامون آخرین تحولات از جمله تجاوز پهپادی اخیر رژیم صهیونیستی به لبنان صحبت کرد.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شنبه شب به مناسبت ماه محرم الحرام در مجمتع سید الشهدا (ع) واقع در ضاحیه جنوبی بیروت سخنرانی کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی شنبه شب خود گفت: بدون شک لبنان از یکشنبه گذشته وارد مرحله جدید و وضعیت ویژه ای شده است و دشمن اسرائیلی نیر در کل منطقه در حالت آمادگی است.

سید حسن نصرالله از مواضع مقامات لبنانی در خصوص تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به این کشور تمجید کرده و گفت: وحدت ملی لبنان و مواضع رئیس جمهور، رئیس مجلس، نخست وزیر و شورای عالی دفاع را می‌ستاییم.

وی افزود: در خصوص این موضوع و تجاوز شمردن آن به لبنان اجماع ملی وجود دارد و پس از آن نوبت تثبیت حق لبنان برای واکنش است. موضع رسمی و مردمی لبنان بسیار حائز اهمیت است چرا که دشمن سعی بر سوء استفاده از این موضوع برای تحریک مردم علیه مقاومت دارد.

دبیرکل حزب الله در ادامه به موضوع حملات پهپادی رژیم صهیونیستی به ضاحیه جنوبی بیروت اشاره کرد و گفت که واکنش به این تجاوز از لبنان صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: واکنش به ضرورت از مزارع شبعا انجام نخواهد شد و ممکن است از این مزارع یا هر جای دیگری باشد. ساقط کردن پهپادهای رژیم صهیونیستی حق ما است.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: اسرائیل باید بداند که آسمان لبنان به روی پهپادهایش باز نیست و مقاومت شرایط و زمان و مکان هدف قرار دادن پهپادهای اسرائیلی در آسمان لبنان را تعیین می‌کند.

وی همچنین تاکید کرد که مقاومت در چارچوب یک عملکرد و تاتکیک مشخص و بر اساس اراده و خواست خود زمان و مکان و شرایط مناسب برای واکنش را انتخاب می‌کند.

سید حسن نصرالله درباره حملات پهپادی اخیر رژیم صهیونیستی به ضاحیه بیروت گفت: پهپاد اول و دوم برای انجام ماموریت‌های انفجاری بود. دو پهپاد حامل مواد منفجره سقوط می‌کنند، اما پهپاد دیگر رژیم صهیونیستی می‌آید و اهداف مشخص را بمباران می‌کند.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: در مکان سقوط دو پهپاد اسرائیلی در ضاحیه جنوبی هیچ کارخانه موشک نقطه زن وجود نداشته است. نتانیاهو سعی دارد از دستاویز موشک‌های نقطه زن به عنوان بهانه‌ای برای تجاوز به لبنان و شکستن قواعد درگیری استفاده کند.

وی ادامه داد: ما موشک‌های نقطه زن به اندازه کافی در اختیار داریم اما کارخانه تولید موشک‌های نقطه زن نداریم و اگر روزی این کارخانه را داشته باشیم با تمام افتخار اعلام خواهیم کرد. نتانیاهو می‌خواهد از طریق دستاویز موشک‌های نقطه زن، اسرائیلی‌ها را قانع کند که کار شاقی انجام می‌دهد و به آنها دروغ می‌گوید.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه واکنش حزب الله به تجاوز اسرائیل امری قطعی است، افزود: ما برای هرگونه رویارویی کوچک یا بزرگ موشک‌های نقطه زن در لبنان در اختیار داریم و نتانیاهو به اسرائیلی‌ها و جامعه بین المللی دروغ می‌گوید.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه تعرض به حریم هوایی لبنان باب ترور با استفاده از پهپادها را می‌گشاید و تسامح با این موضوع ممکن نیست، افزود: اسرائیل باید بهای تجاوز خود را بپردازد و تمام تهدیدات و ارعاب‌ها مانع از واکنش مقاومت نخواهد شد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: فقط تعداد کمی از نحوه واکنش مقاومت آگاه هستند. مقاومت لزومی نمی بیند که در مورد واکنش خود صحبت کند و آنچه به شما در این خصوص منتقل می‌شود صحیح و دقیق نیست. موضوع واکنش در دست فرماندهان نظامی است و مهم این است که دشمن بفهمد کشور ما جای تسامح نیست. به این مسئله کاملاً توجه داریم که دشمن آنگونه که اکنون سرگردان است، همچنان سرگردان بماند.