جزئیات توافق فدراسیون فوتبال ایران با جانشین کی‌روش

یک سایت بلژیکی اعلام کرد توافق فدراسیون فوتبال ایران با «مارک ویلموتس» برای هدایت تیم ملی ایران در ترکیه صورت گرفته است.

 

بعد از مدت ها گمانه زنی برای انتخاب سرمربی تیم ملی ایران و جانشین کارلوس کی روش، سرانجام رسانه های بلژیکی امروز از نزدیک بودن مارک ویلموتس به نیمکت ایران خبر دادند.

فدراسیون فوتبال ایران بعد از حذف از جام ملت های آسیا در مرحله نیمه نهایی مقابل ژاپن، به همکاری با کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی پس از ۸ سال خاتمه داد. از آن مدت اسامی زیادی برای جانشینی کی روش مطرح شد؛ از زین الدین زیدان و خوزه مورینیو گرفته تا دیک ادوکات و اروه رنار.

سایت معتبر «rtbf» بلژیک جزئیاتی از توافق ایران و ویلموتس منتشر کرد که در کشور ترکیه اتفاق افتاده است.

روز هشتم اردیبهشت بود که خبرگزاری مهر در خبری از سفر مهدی تاج به کشور ترکیه و مذاکره با گزینه سرمربیگری تیم ملی ایران خبر داده بود.

سایت بلژیکی نوشته است: «چند روز پیش مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران به ترکیه سفر کرد و با نمایندگان ویلموتس دیدار کرد. مذاکرات انجام شده است و تا ساعاتی دیگر این توافق اعلام خواهد شد. ویملوتس سالانه ۱.۵ میلیون دلار از فدراسیون ایران می گیرد و دو دستیار بلژیکی با خودش به این کشور می برد. فدراسیون ایران هم علاقه مند است ویلموتس، جواد نکونام بازیکن پیشین تیم اوساسونا و کاپیتان سابق تیم ملی ایران را به عنوان دستیار قبول کند.»