در دیدار نماینده وزارت خارجه چین در امور افغانستان با عراقچی؛ایران و چین از روند صلح افغانستان با محوریت دولت حمایت کردند

«دنگ شیجون» نماینده ویژه وزارت خارجه چین در امور افغانستان و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه بر لزوم حمایت از روند صلح افغانستان با محوریت دولت این کشور تاکید کردند.

 

«دنگ شیجون» نماینده ویژه وزارت خارجه چین در امور افغانستان و هیأت همراه که برای گفت وگو با مقامات کشورمان و در چارچوب مشورت‌های مستمر و دوره‌ای بین دو کشور در موضوع افغانستان، وارد تهران شده است، امروز دوشنبه با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفت وگو کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بر نقش کشورهای منطقه برای کمک به دولت افغانستان جهت دستیابی به توافق صلح پایدار در آن کشور تاکید کرد.

در این ملاقات طرفین آخرین وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان و نیز تلاش‌های جاری برای ایجاد صلح در این کشور را مورد بررسی قرار داده و با توجه به اهمیت صلح و ثبات در افغانستان، بر لزوم حمایت از روند صلح با محوریت، مالکیت و هدایت دولت افغانستان تاکید کردند.

طرفین در این دیدار همچنین با توجه به منافع و نگرانی‌های مشترک دو کشور در رابطه با افغانستان لزوم توسعه همکاری‌ها در این رابطه را مورد توجه قرار دادند.