رضایی:این رفتار و اتفاقات زیبنده کشتی نیست/ همه کاندیداها محترم هستند

سرمربی تیم کشتی آزاد امید ایران معتقد است اتفاقاتی که این اواخر شاهد آن بودیم به هیچ عنوان زیبنده کشتی نیست و وزارت ورزش باید هر چه سریع‌تر به این وضعیت ورود کند.

علیرضا رضایی با بیان اینکه وزارت ورزش باید پیش از این اتفاقات تکلیف فدراسیون کشتی را روشن می‌کرد به خبرنگار مهر گفت: واقعاً جای تأسف است؛ این اواخر شاهد اتفاقاتی هستیم که به هیچ عنوان زیبنده ورزش پرافتخاری همچون کشتی نیست. فدراسیون کشتی حدود ۷ ماه است که رئیس ندارد و همچنان توسط سرپرست اداره می‌شود. ولی هنوز این موضوع مبهم و عجیب است که چرا وزارت ورزش تکلیف کشتی را در این مدت روشن نکرد. اجازه داد کار به اینجا بکشد.

وی ادامه داد: نگرانی اهالی کشتی به از دست دادن زمان تا رقابتهای جهانی و المپیک بر می‌گردد، چراکه درست در روزهایی که کشتی ایران درگیر انتخاب رئیس و مسائل حاشیه‌ای پیرامون کاندیداهاست، رقبای بزرگ و دیرینه ایران در حال تجهیز و آماده سازی برای المپیک هستند. هنوز نمی دانم دلیل این همه تأخیر در برگزاری انتخابات چیست و چرا وزارت ورزش توجهی به این موضوع مهم ندارد؟

رضایی در خصوص مسئولیت نایب رئیسی فدراسیون کشتی هم گفت: مدتی به عنوان نایب رئیس فعالیت داشتم که باید اعلام کنم دیگر نایب رئیس نیستم و فعلاً فقط سرمربی تیم امید هستم.

نایب قهرمان المپیک با اشاره به اتفاقاتی که طی روزهای گذشته بین کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی در فضای مجازی رخ داده نیز گفت: واقعاً متأسفم که وضعیت به گونه‌ای رقم خورده و شاهد این مسائل هستیم. تمام کاندیداهای ریاست برای اهالی کشتی قابل احترام هستند و دغدغه اصلی همه این است که هر چه سریع‌تر رئیس جدید انتخاب و معرفی شود. مطمئناً اگر وزارت ورزش در طول این ۷ ماه تکلیف انتخابات رئیس فدراسیون را روشن کرده بود هم اکنون شاهد این حواشی و رفتارها نبودیم.

رضایی در واکنش به عزل و نصب‌های اخیر توسط سرپرست فدراسیون کشتی هم گفت: فارغ از دلیل و توجیه تغییرات اخیر در سیستم اجرایی فدراسیون باید به این نکته اشاره کرد که همین تغییرات می‌تواند به چالش بزرگی برای رئیس جدید فدراسیون بدل شود. در نتیجه بهتر بود این تغییرات در صورت نیاز، پس از انتخاب رئیس جدید فدراسیون و با رویکرد و برنامه‌های او انجام می‌شد.

وی افزود: نباید فراموش کرد کشتی با بسیاری از رشته‌های ورزشی دیگر فرق دارد و همیشه این‌طور بوده که همه از کشتی در رقابتهای جهانی و المپیک توقع درخشش و مدال دارند. در نتیجه وزارت ورزش هم باید اهمیت بالای کشتی را درک کند و بیش از این باعث لطمه خوردن این رشته نشود.

رضایی در پایان با اشاره به اینکه کشتی در همین ۷ ماه که بدون رئیس و توسط سرپرست اداره شد، عملکرد خوب و مطلوبی داشت، گفت: خوشبختانه در همین مدت شاهد آن بودیم که کشتی توانست در میادین بین المللی به نتایج خوبی همراه باشد، اما این دلیل خوبی برای بلاتکلیفی نیست و وزارت ورزش باید هر چه سریع‌تر وضعیت انتخابات را مشخص کند.