ربیعی در نشست خبری اعلام کرد؛اختصاص ۳ هزار میلیارد برای جبران خسارات زیرساختی مناطق سیل‌زده

اختصاص ۳ هزار میلیارد برای جبران خسارات زیرساختی مناطق سیل‌زده
سخنگوی دولت با بیان اینکه ما بحث رسیدگی به سیل‌زدگان را هر دو هفته یکبار دنبال می‌کنیم، گفت: ۳ هزار میلیارد تومان برای جبران آسیب‌های زیر ساخت‌های مناطق سیل زده در نظر گرفتیم.

 

علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری اظهار داشت: از ۲۳ تیرماه بیمه تکمیلی محیط بانان اجرایی شده است.

وی گفت: این هفته، هفته تأمین اجتماعی است و امیدواریم نظام تأمین اجتماعی را به گونه‌ای بگذاریم که ریسک زندگی سالمندی کاهش یابد.

ربیعی افزود: امروز ما لایحه اصلاح نحوه فعالیت صندوق‌های قرض الحسنه را تصویب کردیم تا این صندوق‌ها به درستی کار خود را ادامه دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه ما بحث رسیدگی به سیل‌زدگان را هر دو هفته یکبار دنبال می‌کنیم و یک مصوبه هم در مورد آن داریم، گفت: ۳ هزار میلیارد تومان برای جبران آسیب‌های زیر ساختی مناطق سیل زده در نظر گرفتیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در جلسه قبلی دولت بحث مهم دیگری که مطرح شده بود، بررسی لایحه مدیریت تعارض منافع بود. من ازهمه رسانه‌ها می‌خواهم در مورد مدیریت تعارض منافع بنویسند، ما حتماً باید به سمت اصلاح ساختارها برویم.

ربیعی در خصوص تاثیر تحریم ها بر نوسانات بازار و شرایط اقتصادی کشور افزود: تحریم ها شرایطی را ایجاد کرده که بعضاً اقتصاد ما تحت تاثیر قرار گرفته است، اما بیشتر نوسانات ارزی و تورم ما ناشی از جنگ روانی آمریکا بوده است.

وی ادامه داد: تحریم های فعلی آمریکا علیه ایران با دوره های قبلی آن به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. ناامنی های روانی جامعه ما ناشی از جنگ روانی طرف مقابل است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: امروز علائم خوبی را می‌بینیم، تورم ماهیانه کاهش پیدا کرده و ثبات نسبی در بازار ارز بوجود آمده است. همه با هم باید به ایجاد فضای آرام و امنیت روانی داخلی کمک کنند تا ثبات در بازارها ایجاد شود.

وی گفت: نرخ رشد تولید صنعتی و کشاورزی ما در دو ماه اخیر بهبود پیدا کرده است. ۱۸ ماه سختی داشتیم ولی ۲۴ ماه رو به بهبودی را خواهیم داشت.

ربیعی بیان کرد: ما تجارب تحریم های قبلی را داریم و تدابیر بسیاری را اندیشیدیم و مطلع هستم با همکاری های بین دستگاه اطلاعاتی و وزارت نفت، شرایطی که برخی بخواهند از دوران تحریم ها استفاده کنند دیگر وجود نخواهد داشت.

سخنگوی دولت با اشاره به پرونده قضایی نجفی شهردار اسبق تهران و اینکه گفته می شود برخی از سوی دولت در روند پرونده دخالت هایی دارد، گفت: ما به تفکیک قوا معتقدیم و در اینکه در هیچ امر قضایی دولت نباید دخالتی کند هم معتقدیم و در موضوع آقای نجفی هم از طرف دولت هیچگونه اعمال نظر و دخالتی صورت نگرفته است. در اینجا حقوق انسان ها مطرح است و باید بگذاریم دستگاه عدالت و قضا کار خودش را انجام دهد.