اخبار استانسبک زندگیهواشناسی

تداوم فعالیت سامانه‌بارشی در استان

نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که سامانه کم فشار بارشی امروز نیز در استان سمنان ادامه فعالیت خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری آوای‌قومس، سامانه کم فشار بارشی از سه روز قبل در استان سمنان استقرار یافته و پیش بینی کارشناسان هواشناسی نشان می‌دهد که این سامانه امروز هم مهمان شهرستان‌های استان به خصوص نیمه شمالی و مناطق مرتفع است.

سامانه بارشی طی روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه گذشته سبب بارش‌های فراوانی در اقصی نقاط استان سمنان شد بارش‌هایی که بیشترین آنها در ده صوفیان با ۳۱ میلیمتر گزارش شده است.

کارشناسان هواشناسی اعلام کرده‌اند که این سامانه کم فشار امروز هم مهمان مردم استان سمنان است و کم کم از ابتدای روز یکشنبه استان را ترک خواهد گفت و آرامش به جو استان باز می‌گردد.

بر اساس تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی، فعالیت این سامانه به صورت بارش باران و رعد و برق امروز شنبه نیز در مناطق شمالی و مرتفع استان، نقاط کوهستانی و همچنین ییلاقی ادامه خواهد داشت.

سازمان هواشناسی تا بامداد یکشنبه هشدار نارنجی را اعلام کرده و این یعنی امروز هم استان سمنان شاهد بارش باران، رعد و برق، تگرگ و آبگرفتگی معابر به خصوص در روستاهای نیمه شمالی است.

بر اساس هشدار نارنجی بارندگی و وزش باد، از مردم درخواست شده که در ارتفاعات حضور پیدا نکنند و از سفرهای غیر ضروری به مناطق ییلاقی هم پرهیز نمایند.

بیشینه و کمینه دمای هوای مرکز استان برای امروز شنبه ۳۱ و ۱۹ درجه بالای صفر است. آسمان نیمه ابری است و کم کم از میزان ابرها طی ساعات آتی کاسته می‌شود. آسمان مرکز استان فردا هم نیمه ابری گزارش شده اما از پس فردا آسمان سمنان صاف و بدون پدیده خاص جوی خواهد بود.

بیشینه و کمینه دمای هوای شاهرود ۲۷ و ۱۴ درجه بالای صفر است آسمان نیمه ابری است و کم کم از میزان ابرها طی ساعات آتی کاسته می‌شود. برای امروز در ارتفاعات شمال شهرستان شاهرود بارش باران و تگرگ پیش بینی شده است.

روند افزایشی دمای هوا نیز طی روزهای آتی در این شهرستان رقم خواهد خورد.

در دامغان هم وضعیت مشابه است بعد از چند روز بارانی آرامش نسبی به آسمان برگشته هرچند بارش‌ها و هشدار نارنجی هواشناسی امروز هم در این شهرستان تداوم دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا