اخبار استاناخبار شهرستانتجارت

سال گذشته ۸۱۹ مجوز صادر شد؛

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از صدور ۸۱۹ مجوز چهارگانه صنایع‌دستی در سال ۱۴۰۲ در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آوای قومس، سمانه سلطانی‌پور روز سه‌شنبه ۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ گفت: معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با همکاری ادارات شهرستان‌های استان در سال ۱۴۰۲ به‌منظور حفظ و تقویت و احیای صنایع‌دستی استان سمنان، در کنار برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی صنایع‌دستی، ۸۱۹ مجوز شامل پروانه تولید انفرادی و کارگاهی، کارت صنعتگری و جواز تأسیس در حوزه صنایع‌دستی در سراسر استان صادر کرده است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان در تشریح مجوز تولید کارگاهی انفرادی و گروهی صنایع‌دستی افزود: از ۷۵۰ مجوز تولید انفرادی ۴۱۸ مورد آن صادره و ۳۳۲ مورد آن تمدیدی و از ۱۰ مجوز تولید کارگاهی هفت مورد آن صادره و سه مورد آن تمدیدی بوده است.

او گفت: در سال گذشته یک کارت صنعتگری استادکاری و ۵۴ کارت صنعتگری صادرشده است و سه کارت صنعتگران نیز تمدید شد.

سلطانی‌پور افزود: یک مورد جواز تأسیس در سال ۱۴۰۲ صادر شده است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: با صدور ۶ مجوز فروشگاه صنایع‌دستی در سال ۱۴۰۲ تعداد فروشگاه‌های دارای مجوز به ۱۸ فروشگاه افزایش‌ یافته است.

منبع: روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا