اجتماعیاخبار شهرستانسبک زندگی

زمان ثبت نام کلاس‌اولی‌ها اعلام شد؛

زمان آغاز ثبت نام کلاس‌اولی‌ها برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ از سوی معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان سمنان اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای‌قومس، آرزو مرادی‌نسب معاون آموزش ابتدایی سمنان از اعلام زمان آغاز ثبت نام کلاس اولی‌ها خبر داد و گفت: والدین برای نام‌نویسی فرزندان خود از نیمه‌ی اردیبهشت ۱۴۰۳ به سامانه مربوطه مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به این‌که دستورالعمل ثبت‌نام مدارس دوره ابتدایی، اواسط اردیبهشت از سوی وزارت آموزش و پرورش ارسال می‌شود، ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول نیز از ۱۵ اردیبهشت به‌صورت سامانه‌‌ای آغاز خواهد شد و والدینی که دارای فرزند شش‌سال تمام هستند ‌بایست در موعد مقرر ثبت‌نام به سایت my.medu.ir مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم‌های ثبت ‌نام، مدرسه مورد نظر خود را انتخاب و پیش‌ثبت ‌نام را انجام دهند.

معاون آموزش ابتدایی سمنان در ادامه ضمن تأکید بر سن ورود به کلاس اول گفت: در سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ پذیرای متولدین نیمه‌ی دوم ۱۳۹۶ و نیمه‌ی اول ۱۳۹۷ به کلاس اول هستیم و مجوزی برای ثبت ‌نام متولدین مهر ۱۳۹۷ از سمت وزارت متبوع صادر نشده است.

مرادی‌نسب با اشاره بر لزوم انجام «سنجش» نوآموزان بدو ورود به دبستان به‌عنوان پیش‌نیاز ثبت‌ نام کلاس اول، یادآور شد: سنجش حدود هفت‌هزار و ۴۲۳ نوآموز بدو ورود به کلاس اول در سطح استان انجام شده و این کودکان واجد ثبت‌نام هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا