اخبار استان

مشاغل‌خانگی و تعاونی‌ها تقویت شوند؛

تقویت مشاغل خانگی، تعاونی‌های روستایی و شرکت‌های تعاونی در سطح شهرستان‌ها در راستای بهره‌گیری هرچه بهتر از مشارکت مردم، باید در دستور کار باشد.

به گزارش پایگاه خبری آوای قومس، سیدمحمدرضا هاشمی: تعاونی‌ها به‌ویژه شرکت‌های توسعه و عمران شهرستان‌ها می‌توانند در بحث بهره‌گیری مطلوب از پتانسیل ظرفیت مشارکت مردم در امر جهش تولید، نقش‌آفرینی مؤثر داشته باشند.

وی افزود: دبیرخانه قرارگاه تحقق شعار سال، «جهش تولید با مشارکت مردم» به صورت فعال موارد و مباحث مرتبط با این موضوع را با جدیت دنبال کند.

استاندار سمنان امروز _شنبه بیست‌ودوم اردیبهشت_ در نشست قرارگاه «جهش تولید با مشارکت مردم» استان سمنان خاطرنشان کرد: مرجع تشخیص مباحث مرتبط با جهش تولید، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان است که باید به‌صورت ویژه و فعال به این موضوع بپردازد.

هاشمی تصریح کرد: تقویت مشاغل خانگی، تعاونی‌های روستایی و شرکت‌های تعاونی در سطح شهرستان‌ها در راستای بهره‌گیری هرچه بهتر از مشارکت مردم، باید در دستور کار باشد.

وی ادامه داد: لازم است تا شرکت توسعه عمران در سطح شهرستان‌هایی که فاقد شرکت توسعه عمران هستند در راستای بهره‌گیری هرچه بهتر و بیشتر از پتانسیل ظرفیت مشارکت مردم، تشکیل و برای عضوگیری فراخوان عمومی انجام شود.

استاندار سمنان گفت: اداره کل صمت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، چهار دستگاه اجرایی هستند که محور اصلی برنامه‌ریزی در راستای تحقق شعار سال بوده و ضرورت دارد تا به‌صورت جدی پای کار باشند.

هاشمی اظهار کرد: افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی از طریق استفاده از پتانسیل مشارکت مردم در قالب‌های مختلف از جمله سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و شرکت‌های تعاونی، از دیگر مواردی است که قرارگاه باید به‌صورت ویژه آن را دنبال کند.

وی افزود: نمونه‌های موفق تحقق مشارکت مردم در امر تولید در سطح استان به‌ویژه روستاها وجود دارد که ارائه و تدوین ایده و طرح‌هایی نو با بهره‌گیری از تجربیات این نمونه‌های موفق و عملیاتی کردن آن‌ها حائز اهمیت است.

منبع: ایمنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا